O firmie

Powołanie firmy Ottokar Biuro Podróży, której głównym zadaniem od samego początku były przewozy międzynarodowe stało się możliwe dzięki przemianom społeczno-politycznym w naszym kraju w 1989r. oraz olbrzymiemu zainteresowaniu mieszkańców Śląska Opolskiego podróżami do krajów Europy Zachodniej, w tym głównie Niemiec.

   Początki firmy Ottokar były skromne, 20 kwietnia 1989r. powstało pierwsze z sieci biuro podróży Ottokar, które założył trzykrotny mistrz Polski w Brydżu Sportowym Zygmunt Wojas, Początkowo Ottokar bp specjalizował się załatwianiu paszportów, wiz i ubezpieczeń oraz w przewozach do Niemiec. Sieć biur szybko rozrastała się obejmując całą południową Polskę i po ekspansywnym rozwoju OTTOKAR, znalazł się w czołówce polskich przewoźników, obecnie firma Ottokar w zakresie przewozów współpracuje ściśle z firmą Sindbad, co jeszcze poszerzyło ofertę przewozów.

   Podczas ponad 20 lat działalności firmy zmienił się komfort podróży i świadczonych usług, a proporcjonalnie do tego zwiększa się ilość pasażerów i klientów. Biura Podróży sieci Ottokar proponują swoim klientom różne formy spędzania urlopu i wypoczynku. Począwszy od wczasów pobytowych na całym świecie, poprzez wycieczki objazdowe, programy 7+7, kolonie, obozy językowe, rejsy, pielgrzymki, aż po dzikie wczasy w środkowej Afryce, czy wyścigi Formuły 1. Ponadto Ottokar oferuje swoim klientom ubezpieczenia turystyczne podstawowe, jak i od ryzyka uprawiania sportów ekstremalnych oraz ubezpieczenia w czasie pracy za granicą. Do wyboru jest dwóch ubezpieczycieli Signal Iduna oraz Allianz. Specjalizujemy się również w sprzedaży biletów autokarowego transportu międzynarodowego do wszystkich krajów Europy oraz pośredniczy w sprzedaży biletów lotniczych i promowych.

   Sieć biur Ottokar posiada własne centrum szkoleniowe wraz z hotelem i restauracją. Jest również patronem Klubu Sportowego „Ottokar”, który otrzymuje liczne nagrody w brydżu sportowym. Ottokar Biura Podróży jest laureatem licznych nagród i wyróżnień m.in. OTTOKAR– Firma Roku 2000 w regionie, Złota Polisa 2005, Srebrna Firma w konkursie VDL Bovy 2000-2005, Laur Klienta w 2008 w kategorii Pożyczki Godne Zaufania, jest zdobywcą tytułu ORBIS TRAVEL AGENT w 2009r. Ponadto Sieć Biur Ottokar ma również certyfikat „W PEŁNI ZARADNI” promując zatrudnienie i obsługę osób niepełnosprawnych. Firma Ottokar co roku sponsoruje Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

   Skargi i reklamacje są rzadkością, ale jeżeli takie się zdarzają są indywidualnie rozpatrywane. Wyciągamy z nich wnioski na przyszłość, a ewentualna szkoda na rzecz klienta zostaje rekompensowana.

   Należy się zgodzić z faktem, że działalność OTTOKAR BP ma na celu realizację marzeń swoich klientów, organizacji im niezapomnianego wypoczynku a także zadanie zbliżania kultury i świadomości ludzi zamieszkujących inne kontynenty. Można pokusić się o stwierdzenie, że jest ona w pewnym sensie formą budowania Europy bez granic i będzie miło, jeżeli po latach ktoś powie, że

Głogówecki OTTOKAR spełnia marzenia